behtarinhair
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
سه شنبه 28 مهر 1394 :: نویسنده : نویسنده Ž

بله، واقعا جهنم دره وجود دارد و ما در این بخش به معرفی بیشتر این مکان می پردازیم.

اگر از شهر خوی در استان آذربایجان غربی به سمت چالدران از جاده زرآباد حرکت کنید در بین راه به منطقه‌ای خواهید رسید به نام جهنم دره.در نزدیکی روستای قریس که منطقه‌ای کوهستانی است، جهنم دره واقع شده است.کمتر کسی به سمت جهنم دره می‌رود جز کسانی که به قصد کوهنوردی و شکار به این منطقه کوهستانی نزدیک می‌شوند.

جهنم دره در آذربایجان غربی !!(عکس)

جهنم دره در نزدیکی روستای قریس که منطقه‌ای کوهستانی است واقع شده است

این منطقه به قدری برای بومی‌ها حواشی دارد و با مسئله مواجه است که کسی برای گشت و گذار به این منطقه نمی‌آید. اما علت اینکه این منطقه تحت این عنوان نامگذاری شده است این است که اطراف این منطقه را کوه‌های بلندی دربرگرفته و در دوران‌های گذشته تا سال‌های اخیر مأمن کسانی بوده است که با حکومت‌های مختلف وقت خود مشکل داشته‌اند و در این منطقه صعب العبور از مردم عادی دور می‌شده‌اند.

جهنم دره در آذربایجان غربی !!(عکس)

حیواناتی وحشی چون خرس ، قوچ ، آهو ،گراز ،کفتار و …در منطقه جهنم دره زندگی میکنند

جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی به علت حضور افراد خاطی برای مردم منطقه‌ای منفور و خطرناک است.این منطقه در گذشته در محدوده جاده ابریشم قرار داشته است.

از کف جهنم دره رودی همیشه در جریان است. به علت وجود شیب بسیار تند ۷۰ درجه این دره، سقوط در این دره برای شناسایی کامل آن بسیار خطرناک بوده و گروه‌های کوهنوردی خاصی که مجهز به وسایل کامل کوهنوردی بودند، تا به حال موفق به فتح آن شده‌اند. و چندین بار عده ای که برای رفتن به این دره تلاش کرده‌اند پس از ناکامی و مرگ، حتی جنازه آنها نیز به علت صعب العبور بودن به دست خانواده آنها نرسیده‌است.

طول این دره ۱۳ کیلومتر و عمق آن بین ۱۷۰۰تا۲۸۰۰ متر متغیر است. و حیواناتی وحشی چون خرس ، قوچ ، آهو ،گراز ،کفتار… و پرندگانی چون عقاب و شاهین در این منطقه هنوز زیست می کنند.

جهنم دره در آذربایجان غربی !!(عکس)

جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی به علت حضور افراد خاطی برای مردم خطرناک است.

The post جهنم دره در آذربایجان غربی !!(عکس) appeared first on ایران ناز.


لینک منبع و پست :جهنم دره در آذربایجان غربی !!(عکس)
http://www.irannaz.com/hell-valley-west-azerbaijan-photo.htmlنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بنای آرامگاه حافظ در شیراز یکی از معروف‌ترین معماری‌های ایران است که سال‌هاست میزبان علاقه‌مندان و مشتاقان غزلسرای نامی این سرزمین است. آرامگاه این شاعر بزرگ با ویژگی‌های خاص و زیبایی که از معماری دوران درخشان زندیه دارد، بسیاری از گردشگران خارجی را نیز به سمت خود جذب می‌کند. نخستین بنایی که برای آرامگاه حافظ ساخته شد، پس از گذشت بیش از 50 سال از مرگ او توسط وزیر میرزا ابوالقاسم گورکانی (حاکم فارس) شکل گرفت. این بنا بعدها در دوره حکومت‌های صفویان، افشاریان، زندیه، قاجاریه و پهلوی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت تا به شکل کنونی‌اش درآمد. پادشاه‌هایی مانند شاه‌عباس صفوی، نادرشاه افشار و کریم‌خان زند در دوران حکومت خود این آرامگاه را مرمت کردند.یکی از نکات جالب توجه در این آرامگاه این است که بنای کنونی حاصل فکر یک طراح و معمار فرانسوی است. «آندره گدار» ایران‌شناس و معمار فرانسوی در زمان پهلوی اول به‌دستور علی‌اصغر حکمت، وزیر فرهنگ وقت با همکاری علی ریاضی، رییس فرهنگ استان فارس و با نظارت علی سامی، محقق، باستان‌شناس و استاد دانشگاه، طرحی را برای آرامگاه حافظ ارائه کرد. آنچه امروز به‌عنوان بنای آرامگاه حافظ شناخته می‌شود براساس همان طرح گدار است که در طول سال‌ها گاهی مورد مرمت‌های جزیی قرار گرفته است.گدار که فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی هنرهای زیبای پاریس در رشته‌ی معماری و باستان‌شناسی بود، به ایران علاقه‌مند شد و درباره‌ی معماری این سرزمین تحقیقاتی کرد. او علاوه بر طراحی آرامگاه حافظ، طراحی و سرپرستی موزه‌ی ایران باستان را نیز برعهده داشت. روی سنگ قبر حافظ، ابیاتی از این شاعر بزرگ نگاشته شده است. خوشنویسی و حکاکی‌هایی که روی سنگ مزار حافظ انجام شده به زیبایی آن افزوده است. سنگ مزار حافظ تلفیقی از چند هنر تجسمی است. در این بنا معماری، خوشنویسی، کاشی‌کاری و حکاکی به‌شکل زیبایی در کنار هم قرار گرفته‌اند. کاشی‌کاری‌های معرق در زیر گنبد آرامگاه حافظ و استفاده از رنگ‌های گوناگون از جمله سرخ ارغوانی، قهوه‌ای سوخته و آبی فیروزه‌ای که هر کدام نماد یک چیزی هستند به این بنا حالتی خاص و عرفانی داده است. گره‌های هندسی اسلامی نیز که در زیر گنبد آرامگاه به کار رفته از ویژگی‌های زیبا و دیدنی معماری این بناست.


لینک منبع و پست :جایی که همه ایرانیان دوستش دارند
http://baharnews.ir/news/92480/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به گزارش ایلنا، محمد شکرچی‌زاده در نشست زلزله تهران توجه به مخاطره‌های پایتخت بویژه زلزله را مهم دانست و اظهار داشت: ما باید به خطر پذیری تهران نگاه مستمری داشته باشیم چرا که تهران قلب تپنده ایران است. وی با اشاره به زلزله‌های اخیر جواد آباد و فیروزکوه گفت: با بررسی‌های صورت گرفته خوشبختانه این زمین لرزه‌ها ارتباط مستقیمی با گسل تهران نداشت و بزرگای آن به قدری نبود که تاثیری بر گسل تهران بگذارد. شکرچی‌زاده گفت: علت ایجاد مرکز تحقیقات راه و مسکن زلزله‌های ایران بویژه زلزله جنوب خراسان بود. فکر کردیم مرکزی برای مقاوم سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله ایجاد کنیم. برای همین سلسله نشست‌هایی برای بررسی زلزله تهران با حضور اندیشمندان و نخبگان علمی این حوزه برگزار خواهیم کرد. البته راهکار‌ها و دستاوردهای این نشست‌ها منتشر خواهد شد. اقدامات پیشگیرانه و اقداماتی قبل، حین و بعد از زلزله در مجموعه فعالیت‌ها بررسی می‌شود. وی با بیان اینکه پیش بینی زلزله ساعت‌ها قبل مبنای علمی ندارد، افزود: با سیستم هشدار سریع زلزله می‌شود قبل از رسیدن موج مخرب زلزله اقداماتی را انجام داد و باید امکانات سخت افزاری ابتدایی موجود در کشور را با مبنای علمی توسعه دهیم. البته سامانه‌های لرزه نگار و شبکه‌های شتاب نگاری گسترده‌ای در کشور وجود دارد که برنامه‌هایی هم برای نوسازی این سامانه‌ها در دست اقدام است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت بحران شهر تهران، رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی ادامه داد: اخیرا تحقیقاتی را درخصوص زلزله در منطقه ۳ و ۴ شهر تهران انجام داده‌ایم. شبیه سازی زلزله‌ای در این مناطق با بزرگای ۷ ریش‌تر که محتمل الوقوع است و دوره برگشت ۴۷۵ ساله دارد. با توجه به لرزه‌های شمال تهران این زلزله با بزرگای ۷ ریش‌تر در جایی با جمعیت ۲. ۵ میلیونی بیش از ۷۰۰ هزار کشته خواهد داشت. شکرچی‌زاده در پایان افزود: سلسلسه نشست‌های زلزله تهران در آینده با حضور ارگان‌ها مسئول و در گیر در حادثه شرکت گاز، هلال احمر و... برگزار خواهد شد تا برنامه‌ای سازنده برای مدیریت بحران در اینده داشته باشیم.


لینک منبع و پست :زلزله ۷ ریشتری در تهران؛ ۷۰۰ هزار کشته در منطقه ۳ و ۴ پایتخت!
http://migna.ir/vdcfmydm.w6dmvagiiw.htmlنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

 • عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

  به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از افکار نیوز، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر صادقی رشاد چهره ای نام آشنا در حوزه فرهنگی کشور است. وی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو هیئت علمی و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسس و رئیس حوزه علمیه‌ی‌امام رضا(ع) و رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران است و سالهای زندگی خود را در حوزه فرهنگی گذرانده و در این راه تلاش کرده است.

  با وی در خصوص مشکلات فرهنگی به خصوص زمینه های نفوذ دشمن گفت و گو کردیم. وی معتقد است باید راه ورود و نفوذ دشمن را ببندیم و نگذاریم از دیوارهای کشور در هر حوزه ای وارد شوند.

  مقام معظم رهبری اخیرا در چندین سخنرانی خود به مساله نفوذ دشمن اشاره کرده اند، به نظر حضرتعالی دشمن از چه حوزه هایی می تواند به کشور ما نفوذ کند؟

  اقتدار مطلوب هر قدرتی است.قدرت صالح و قدرت غیر صالح. از جمله ارکان اقتدار نفوذ می باشد و هم ما نیازمندیم که اقتدار به عنوان قدرت ملی و دینی جمهوری اسلامی ایران و هم ابر قدرت ها نیازمند اقتداراند.

  اصول اقتدار و عمق و گسترش اقتدار بسته به میزان نفوذ دارد هیچ تعارفی هم در این زمینه نداریم هم ما باید در جهان نفوذ داشته باشیم بعنی حاشیه داشته باشیم چنان خورشید که باید پرتو آن به سراسر جهان گسترش پیدا کند و همچون ماه باید هاله ای داشته باشیم و هم ابر قدرت های مستکبر امروزه می خواهند که حاشیه داشته باشند و این موضوع کاملا طبیعی است تا زمانی که بین ما و قدرت ها و ابر قدرت های بیگانه دیواره ای وجود داره آنها راهی برای نفوذ ندارند اما وقتی بنا به مصالح این جداره ها را برمی داریم احتمال نفوذ وجود دارد.

  به نظر شما مذاکرات در موضوع هسته ای برداشته شدن دیواره بود؟

  هر چند اصل آن اشکال ندارد اما ما بالاخره وارد مذاکره شویم و روابط برقرار شود و احیانا بعضی موانع و دیواره هایی که بین ما و آن ها است برداشته شود اگر اصل اش مصلحت باشد، باید این را بدانیم وقتی دیواره ها برداشته شد نفوذ اتفاق می افتد طبیعی است که آن ها در صدد بربیایند که نفوذ کنند.

  قدرتهای مستکبربه این بسنده نخواهند کرد که ما این طرف مرزها بیاستیم و آن ها آن طرف مرزها .هم ما بنا بر نفوذ داریم هم آن ها، ما در جهان اسلام اهتمام بیشتری برای نفوذ داریم در واقع نفوذ ما خیر خواهانه است، دفاع از مظلوم، دفاع از مستضعف پشتیبانی ازدین و اخلاق و عدالت و آرمان های الهی و انسانی متعالی مد نظر ما است آن ها ذاتا جائر و مستکبر هستند و این کشورها و قدرت ها نقاط ثقل کفر هستند .آن ها هم در مسیر خودشان و آرمان های جائرانه ای که دارند بنا دارند نفوذشان را گسترش بدهند .

  تکلیف ما چیست؟ ما باید چگونه جلوی نفوذ انها را بگیریم و در این زمینه چه کاری باید انجام دهیم؟

  در وهله اول می بایست از هر امکان و ابزار و شیوه ای که می توان استفاده کرد و حدود و ثغور مرزها را روی آن ها بست یک جا ممکن است مرزهای فیزیکی با اقدامات فیزیکی محافظت شود یک جا مرزهای فرهنگی ما تهدید می شود و ما با اقدامات فرهنگی باید با موانع سیاسی با آن ها مقابله کنیم و اجازه نفوذ ندهیم .

  یک جا نفوذ اقتصادی می خواهند بکنند باز ازهمین جنس باید استفاده کنیم ما باید در سیاست انقدر مقتدر عمل کنیم و آسیب ناپذیر بشویم که آن ها قدرت و امکان نفوذ سیاسی در ما را نداشته باشند. باید سیستم اطلاعاتی ما قوی باشد اتکا ما به آرا مردم قوی باشد و بماند و بر استقلال سیاسی اصرار بورزیم در حوزه اقتصاد هم با اجرای اقتصاد مقاومتی اقتصادمان را آسیب ناپذیر کنیم آنچنان مستقل انچنان مقاوم انچنان بی نیاز از بیرون مرزها اقتصاد ما مدیریت صورت بندی و سامان دهی بشود که آن ها هوس نفوذ نکنند آن ها طمع نفوذ نکنند و بدانند ما نفوذ ناپذیریم .

  ما تا زمانیکه در اقتصادمان ناتوانیم و مرجع اقتصادمان در بیرون است و اتکای به دلار باشد نمیتوانیم راه نفوذ اقتصادی را ببندیم. وقتی قرار است با فروش سرمایه هایمان و سرمایه های خام، تامین اعتبار کنیم برای فعالیت هایمان نمی توانیم . تازمانی که اینچنین است و به مردم و مالیات و کاربه سرمایه گزاری داخلی به صنعت داخلی و تا به رقم کم آبی به کشاورزی متکی نیستیم کشور ما انچنان است که میتواند در موارد مورد نیاز مستقل وخودکفا در بعضی موارد صادر کننده باشد .

  تا زمانی که اقتصاد مقاومتی اجرا نشود تا زمانی که الگوی مصرف ما اصلاح نشود راه نفوذ وجود دارد.

  مردم ما مصرف زده هستند تا زمانی که مردم ما الگوی زندگی شان را از شبکه های ماهواره ای دریافت می کنند که ظاهر و سبک زندگی مصرف زده است راه نفوذ دشمن باز است.

  البته آن ها در عمل خانواده هایشان اینطور نیستند آن ها بسیار هم از اسراف پرهیز می کنند و زندگی هایشان کم هزینه است خب فراوان کشور های مختلف را از نزدیک دیده ایم تا زمانی که ما اقتصاد مقاوم نداشته باشیم مقاوم به این معنا که منابع داخلی اقتصادی مطمئن پایدار و متکی به ظرفیت های داخلی در صنعت هم همینطور راه نفوذ وجود دارد.

  شما به عنوان یک چهره فرهنگی سالها در حوزه فرهنگ فعالیت داشته اید. چه اقداماتی باید برای مقابله با نفوذ فرهنگی انجام دهیم؟

  در فرهنگ مخصوصا تا زمانی که مقاوم نباشیم مرزهای فرهنگی ما به قوت فرهنگ، به قوت معرفتی مردم، ارتقا فکری مردم ، مقاوم نشده باشد هرشبهه ای هر هجوم فرهنگی ای می تواند جامعه ما را تخریب کند. ما الان به تعبیری که مقام معظم رهبری فرمودند که در پیچ تاریخی قرار داریم دنیا دارد این پیچ تاریخی را پشت سر می گذارد در این پیچ تاریخی وقتی عبور می کنیم به نحو جهشی سطحمان را تغییر ندهیم به جای اینکه نگران حمله باشیم دنیا را نگران حمله فرهنگی خودمان نکنیم به جای اینکه از شبهات و آسیب ها نگران باشیم از بالای سر این شبهات و آسیب ها عبور کنیم باید سطح فکری و عقیدتی قوی باشد که این شبهات را بر طرف کند و به هیچ انگارد تا چنین نشویم همچنان تهدید می شویم و در امان نیستیم .

  وظیفه مسئولین اجرایی در حوزه فرهنگ چیست ؟ برخی متقدند تصمیمات شورای عالی فرهنگی ضمانت اجرایی ندارد نهاد های مختلف موازی در حوزه فرهنگی داریم نهادی که کارهای فرهنگی می کند وزارت ارشاد است الان وزارت ارشاد چه وظیفه ای دارد برای اینکه جلوی نفوذ فرهنگی را بگیرد و در این خط مقدم بجنگد ؟

  اولا مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمانت اجرایی دارد به جهت اینکه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یکی از مراجع عالی تصمیم گیری کشور و عالی ترین مرجع تصمیم گیری فکر و فرهنگ و علم در حکم قانون است و قانون ضمانت اجرایی دارد تفاوت قانون با گزاره های اخلاقی از جمله همین است که قانون ضمانت اجرایی دارد .

  پس چرا می بینیم به این مصوبات بی اعتنایی می شود و بعضا همین دولت و هم دولتهای قبلی این قوانین را الزام اور نمی دانند؟

  کسانی بعضی از مصوبات شورا را بی اعتنایی کنند و یا ناتوان باشند که اجرا کنند یا نخواهند که اجرا کنند این ها تخلف می کنند، مثل اینکه مصوبات مجلس را هم بی اعتنایی کنند و اجرا نکنند تخلف غیر از ضمانت اجرایی است و اگر بنا باشد هر مصوبه ای ازناحیه مراجع تصمیم گیر مثل پارلمان مثل مجمع تشخیص مصلت مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی امنیت که مجمع عالی تصمیم گیری کشور هستند قرار باشد مصوبه ای روی زمین بماند و بگوییم ضمانت اجرایی نداشت نه چنین نیست چون همه قانون هستند

  یعنی کسی که اجرا نمی کند تخلف از قانون انجام می دهد ؟

  بله تخلف می کند و باید با متخلف برخورد شود خب گاهی ممکن است در شرایط اجتماعی ممکن است نتوانیم با متخلف برخورد کنیم این به این معنا نیست که ضمانت اجرایی ندارد کما این که خیلی قوانین عادی هم نقض می شود و پلیس نمی تواند برخورد کند خب این مقدار از تخلف است.

  در حوزه حجاب و عفاف دولت قبل و اقای احمدی نژاد این مصوب شد اما اجرایی نشد در دولت اقای روحانی هم اجرایی نشد چه باید کرد که اینچنین موضوعاتی اجرایی بشود؟

  ما در حل مشکلات و معضلات فرهنگی یک فرایندی را باید طی کنیم که در آن فرایند به دونیمه کلان تقسیم می شود نیمه اولش به عهده مردم است و نیمه دوم به عهده دستگاه رسمی است در واقع و در یک کلام باید بگوییم که با شیوه امر به معروف و نهی از منکر با مسائل فرهنگی رو به رو شویم که یک بخشی از آن به عهده مردم است یک مراحلی از امر به معروف به عهده مردم است نه دولت و نظام و ازیک مرحله که صورت اجرایی پیدا می کند به هر حال شکل حقوقی و قضایی پیدا می کند و جزایی می شود باید دولت وارد شود.

  ما اینجا هم مردم را باید مخاطب قرار بدهیم و از مردم تقاضا کنیم که به این مسئله اهتمام کنند اگرمردم نقش خود را ایفا نکند دولت ها اگر هم ایفا کنند به جایی نخواهد رسید اگر مردم نقش خود را ایفا کنند در اکثر موارد نوبت به دولت ها نمی رسد و دولت ها نمی توانند که نقش خود را عهده دار نشوند و ایفا نکنند این نکته باید محل توجه باشد اما در عین حال باید از دولت ها هم خواست به وظایف خود عمل کنند.

  بنده به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک طلبه و خادم و متولی یکی از حوزه های عمده کشور و به عنوان احدی از مردم وبه عنوان شهروند به دولت ها چه دولت پیشین چه دولت فعلی عرض می کنیم به تکالیفشان باید عمل کنند اولین کسی که ضرر خواهد کرد خود دولت است و دولتمردان به هرحال اگر به وظایف عمل نکنند نمی توانند جامعه را اداره کنند و ضمام امور از دست درخواهد رفت و نه تصور کنیم الان ضمام امور از دست خواهد رفت بعدا هم ضمام امور از دست برود همه ضرر خواهیم کرد.

  ریس دولت قبلی ،رییس دولت فعلی و رییس دولتی که بعدا قرار است بیاید بدانیم اگر جامعه ما از لحاظ فرهنگی و ایمانی آسیب ببیند همه ما ضرر کرده ایم در واقع همه ما سوار بر یک کشتی هستیم و اگر کسی تخلف کرد و کشتی را سوراخ کرد من و تویی نخواهد بود ما همه غرق خواهیم شد ما تبعا باید از دولت ها تقاضا کنیم آن ها هم معذورات و مشکلات خودشان را دارند ولی مشکلات و معذوراتی که قابل رفع باشد ندارند .

  اگر دولت ها بهانه بیاورند که مشکلات نمی گذارد که ما به مصوبات فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل کنیم توجیه درستی است؟

  اگر بهانه بیاورند که فلان موانع وجود دارد باید بگوئیم موانع قابل رفع هستند باید موانع را از پیش رو برداشت ما نباید سطحی برخورد کنیم با این مسائل باید زیر ساختی و بنیادی موانع را مرتفع کنیم و حوزه فرهنگ آنچنان است که اگردرصد کمی از آن پیش برود خاصیت صددرصد را دارد اگر ما بیاییم یک اولویت بندی کنیم گاهی بیست درصد ازامور انچنان نقش افرین و کلیدی هستند که اگر تحقق پیدا کنند معادل هشتاد درصد اثر گذار خواهند بود و هشتاد درصد نتیجه خواهد داد لذا در این اولویت بندی و رفع موانع بعضی از مسائل کلیدی و از جمله حریم اخلاقی جامعه و مساله عفاف و حجاب که نماد و نمای جامعه ما به آن شناخته است مشکلات این حوزه حل می شود.

  از بیرون وقتی کسی وارد می شود قبل از اینکه نماز جماعت واجتماعات نماز جمعه را ببیند فرهنگ عمومی و حجاب را می بیند. سوابق فرهنگی و جامعه ما را خواهد دید و بر همین اساس قضاوت خواهد کرد همه این هاییکه از بیرون می ایند نماز جمعه شرکت نخواهند کرد که ببیند که انبوه مردم در آن شرکت می کنند با شوق و علاقه و عقیده این است که ما همه زیان می کنیم و ما از مسئولین دستگاه های رسمی که همه مسلمان و متدین هستند و عموما معتقد و ملتزم به مبانی دینی و عقیدتی و انقلاب هستند می خواهیم توجه کنند به این خطر که حکایت ما حکایت کشتی نشستگانی است که در یک کشتی هستیم که دارد سوراخ می شود بلکه فراتر حکایت ما حکایت آن کسی است که بر شاخه نشسته است و شاخه را از بن اره می کند و اول خودش سقوط می کند لذا باید مسئولین باید اهتمام و دقت کنند.

  انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده Ž
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic